Biosféry, riasogule

Biosféry

Biosféra alebo rastlinné terárium je miniatúrny rastlinný ekosystém v uzatvorenej alebo otvorenej sklenej nádobe. Naše biosféry sú ošetrené prírodnými prípravkami, ktoré zabezpečujú dlhodobú ochranu rastlín a stabilitu mikroprostredia.

Starostlivosť o biosféru je jednoduchá. Základným pravidlom je NEPOLIEVAŤ. Ekosystém dokáže fungovať bez zalievania pri optimálnych podmienkach aj niekoľko mesiacov. Zvyčajne postačuje len malé množstvo vody priamo ku korienkom rastlín 1 x za 2 mesiace v prípade, že mach stráca sviežu zelenú farbu, alebo sa rastlinky menia. Ak sa objaví na stenách rosa, stačí otvoriť poklop na 1 – 3 hodiny na zníženie vnútornej vlhkosti. Rastlinky môžeme upravovať – zastrihávať podľa svojho uváženia. Biosféru nehnojíme.
Biosféru je potrebné umiestniť na svetlé miesto, NIE VŠAK NA PRIAMOM SLNKU!
Nadmerné zalievanie (vysoká vlhkosť) je najčastejšou chybou pri starostlivosti o biosféru, môže spôsobiť zahnívanie alebo pleseň na rastlinkách. Napadnuté časti rastlín opatrne odstráňte a biosféru nechajte na niekoľko hodín otvorenú.

Biosféra zo sukulentov alebo kaktusov.
Sukulenty a kaktusy nepotrebujú pre svoj rast veľký životný priestor, preto sú umiestňované do menších, otvorených nádob. Sú nenáročné na zálievku, zalievame v závislosti od ročného obdobia. Jar až jeseň zalievame 1 x za 2 týždne, v zimných mesiacoch zálievku obmedzíme na minimum, postačuje 1 x za mesiac. Ak sa rozhodneme kaktusovú biosféru zazimovať (umiestniť na tmavé a chladnejšie miesto) nie je potrebné zalievať vôbec.

Informujte sa prosím o aktuálnej ponuke biosfér telefonicky alebo cez messenger, radi Vám zašleme aktuálnu ponuku.